Liquid Crystal 10"

Nowy produkt

Liquid Crystal 10” to idealna drukarka 3D przeznaczona zarówno dla entuzjastów, jak i początkujących użytkowników tej technologii. Oferuje dobrej jakości wydruki 3D przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji i prostoty w obsłudze. Istotą działania drukarki jest opatentowana technologia DPP (Daylight Polymer Printing).

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

5 999,00 zł brutto

Więcej informacji

Liquid Crystal 10”

Liquid Crystal 10” to idealna drukarka 3D przeznaczona zarówno dla entuzjastów, jak i początkujących użytkowników tej technologii. Oferuje dobrej jakości wydruki 3D przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji i prostoty w obsłudze. Istotą działania drukarki jest opatentowana technologia DPP (Daylight Polymer Printing). Poprzez połączenie wysokorozdzielczego ekranu LCD i specjalnie opracowanych żywic polimerowych stworzono urządzenie o atrakcyjnym wyglądzie, pozwalające na tworzenie precyzyjnych modeli za ułamek kosztów, jakie trzeba by wydać w innych drukarkach 3D.

Informacja: 

Nie ma możliwości stosowania żywicy Daylight w kolorze transparentnym (bezbarwnym). Żywica zawsze musi być zabarwiona.

Liquid Crystal 10” charakteryzuje się średnią rozdzielczością druku oraz dużym obszarem roboczym. Nadaje się idealnie do zastosowań w druku 3D ogólnego przeznaczenia. Jest solidna, niezawodna i łatwa w obsłudze. Posiadamy szeroką i stale rozwijaną gamę żywic współpracujących z tym urządzeniem. Są to fotopolimery o bardzo zróżnicowanych właściwościach mechanicznych, od elastycznych, aż po charakteryzujące się wysoką twardością i wytrzymałością. Obszar roboczy o wymiarach 200 x 100 x 200 mm jest idealny dla projektantów, inżynierów oraz do wykonywania prototypów przemysłowych.

Wyświetlacz LCD

Integralną częścią drukarki jest niemodyfikowany ekran LCD o rozdzielczości 1024 x 600. Pozwala on na uzyskanie rozdzielczości XY (wielkości piksela) na poziomie 220 mikrometrów, co gwarantuje uzyskanie bardzo dobrego odwzorowania i szczegółowości drukowanego modelu.

DisplayLC10cuadrado.png
3-Resin-Bottles.png

Niedrogie żywice Daylight

Żywice Daylight oferują szeroki zakres dostępnych twardości oraz elastyczności, co w połączeniu z szeroką gamą kolorystyczną, pozwala na większą wszechstronność w ich wykorzystaniu. Niewątpliwą zaletą oferowanych żywic jest fakt, że są one zmywalne wodą i nie wymagają stosowania żadnych innych substancji chemicznych.

Łatwa obsługa

Drukarka Liquid Crystal 10” jest łatwa w obsłudze. Ponieważ jej jedynym ruchomym elementem jest oś Z, nie wymaga z tego tytułu wykonywania skomplikowanej procedury kalibracyjnej. Przed rozpoczęciem wydruku wystarczy wykonać prostą procedurę poziomowania platformy roboczej.

Oprogramowanie Printflow3D

Printflow3D to nowe oprogramowanie, które po podłączeniu do drukarki Liquid Crystal 10” panelu WiFi Enabler, umożliwia zdalne jej sterowanie oraz wgrywanie plików do druku poprzez połączenie WiFi lub złącze USB. Dotykowy 7” ekran pozwala również na ręczne sterowanie drukarką. WiFi Enabler nie jest elementem zestawu i należy dokupić go oddzielnie.

Technologia druku Daylight Polymer Printing
Wymiary 300 x 250 x 400 mm
Waga 8 kg
Obszar roboczy 200 x 100 x 200 mm
Grubość warstwy 50, 100 mikronów
Rozdzielczość druku XY: 220 mikronów
Prędkość naświetlania dla warstwy 100 mikrometrów: 18-25 s warstwa lub 2-1.44cm/h
Specyfikacja LCD 10″ (1024×600 px)
Kompatybilne żywice Photocentric Daylight resins
Zasilanie 100–240 V
Łączność USB, HDMI, (Wireless optional)
Wymagania sprzętowe Windows. (Mac and Linux optional)
Oprogramowanie Creation Workshop
Format plików STL
Dołączony materiał do drukowania: Daylight resin 250g
Gwarancja 12 miesięcy