Ultimaker 3 Extended

Nowy produkt

400 Przedmioty

19 898,99 zł brutto

Więcej informacji

ultimaker_new_logoUltimaker 3 Extended to najsolidniejsza dostępna na rynku drukarka 3D z podwójnym ekstruderem. Unikalny system podnoszenia dyszy, profesjonalne materiały budulcowe i podporowe oraz wymienne moduły drukujące (Print Core) pozwalają na drukowanie najbardziej skomplikowanych projektów które do tej pory były nieosiągalne. Idealnie połączony sprzęt, oprogramowanie i materiały tworzą unikalny, zintegrowany system druku 3D. Producenci i projektanci mogą dzięki temu wprowadzać innowacyjne produkty w zupełnie nowy sposób.

ultimaker3_extended_4web_3

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

 • Obszar drukowania 215 x 215 x 300 mm
 • Wysokość warstwy od 20 mikronów dla dyszy 0,4 mm
 • Temperatura drukowania do 280°C
 • Podwójny ekstruder z możliwością pracy z materiałem wodorozpuszczalnym (PVA)
 • Wymienne moduły drukujące (Print Core)
 • Podgrzewany stół z aktywnym poziomowaniem

GŁOWICA

 • Podwójny ekstruder. Kombinacja materiału budulcowego i wodorozpuszczalnego materiału podporowego pozwala budować skomplikowane elementy mechaniczne i wymyślne powierzchnie. Możliwe jest także drukowanie dwukolorowe. Unikalny system podnoszenia jednej z dysz zapewnia gładkie, profesjonalne powierzchnie.
 • Wymienne moduły drukujące. Print Core czyli moduł drukujący można bardzo łatwo wymienić – zapewnia to łatwiejszą obsługę i lepsze dopasowanie do aktualnych potrzeb. W zestawie z drukarką dostarczane są dwa moduły AA (do materiałów budulcowych) oraz jeden BB (do materiału wodorozpuszczalnego PVA). Moduły mają konstrukcję dostosowaną do materiału aby zmniejszyć ryzyko zapchania dyszy i poprawić jakość wydruków.
 • Nowe zoptymalizowane chłodzenie. Ultimaker 3 Extended wyposażony jest w nowy, wysoko wydajny i wyjątkowo cichy system chłodzenia wydruków. Nowa konstrukcja obudowy oraz ulepszone wentylatory dają szybszy i lepiej skierowany przepływ powietrza. Lepsze chłodzenie daje możliwość szybszego drukowania bez utraty jakości, lepsze mostki i gładszą powierzchnię.
 • Wskaźniki LED stanu modułu drukującego. Moduły drukujące mają wbudowaną kolorową diodę LED która informuje o aktualym stanie modułu.

ultimaker3_extended_4web_4

NAJLEPSZE DOŚWIADCZENIA Z DRUKU 3D

 • Profile Cura zoptymalizowane do materiałów. Wbudowane w program Cura profile drukowania zoptymalizowane są do konkretnych materiałów – ich wybranie automatycznie ustawia niezbędne parametry w zależności od materiału i modułu drukującego. Parametry te zostały dobrane na podstawie intensywnych i długotrwałych testów aby uzyskiwać powtarzalne, wysokiej jakości wydruki.
 • Rozpoznawanie materiałów za pomocą NFC. System rozpoznawania materiału pozwala na zapewnienie, że drukarka jest zawsze gotowa do pracy z prawidłowymi ustawieniami. Ultimaker 3 Extended wykrywa rodzaj załadowanego materiału oraz zainstalowany moduł drukujący (Print Core) i w przypadku niezgodności materiału i modułu, informuje o tym. Rozpoznawanie dotyczy materiałów firmowych Ultimaker.
 • Moduł drukujący z wbudowaną pamięcią EEPROM. Układ pamięci EEPROM wbudowany w moduł drukujący, zapamiętuje rodzaj i typ materiału oraz dane o samym module i jego zachowaniu.

ŁĄCZNOŚĆ I ZARZĄDZANIE

 • Port USB. Niezależne drukowanie z pendrive’a USB (16GB pendrive zawarty w zestawie)
 • WiFi / LAN. Wysyłanie projektów do druku bezpośrednio z programu Cura przez WiFi/Ethernet.
 • Podgląd video. Zdalny podgląd i monitorowanie przebiegu drukowania z poziomu programu Cura.

PODGRZEWANA PLATFORMA ROBOCZA

 • Aktywne poziomowanie. Znajdujący się w głowicy czujnik pojemnościowy na bieżąco mierzy odległość pomiędzy głowicą a platformą i koryguje odchyłki przez dynamiczną zmianę wysokości w osi Z w początkowych warstwach wydruku. Czyli nie trzeba już ręcznie poziomować platformy. Dodatkowym efektem jest poprawienie ogólnej przyczepności wydruków do platfomy.
 • Nowa konstrukcja platformy. Platforma w drukarce Ultimaker 3 Extended jest lżejsza a zarazem sztywniejsza co wpływa na zmniejszenie wibracji podczas pracy i poprawienie jakości wydruków. Zdejmowalna szklana płyta ułatwia dostęp do wydruków.
 • Podgrzewana platforma robocza. Aby można było drukować z jak najszerszego spektrum materiałów, platforma drukarki jest podgrzewana co wydatnie poprawia przyczepność wydruków.

PODAJNIKI Z PODWÓJNĄ PRZEKŁADNIĄ

 • Podajniki z podwójną przekładnią zapewniają większą siłę podawania filamentu a dodatkowo zmniejszają ilość ciepła przekazywaną przez silnik na filament. Łatwiejsza wymiana filamentu, prostsze ustawianie prawidłowej siły z jaką pracuje podajnik oraz możliwość ręcznej wymiany filamentu. Większa kontrola to łatwiejsze drukowanie i lepsze wydruki.

ultimaker-pva-2_4web

MATERIAŁY KLASY PRZEMYSŁOWEJ

 • Materiały Ultimaker. Drukuj z szerokiej gamy materiałów klasy przemysłowej, min. nylonu, PLA, ABS, CPE i PVA. Wkrótce profile drukowania dla CPE+ PC, TPU 95A. Możliwość użycia dwóch materiałów jednocześnie dla druku dwukolorowego lub druk z materiałem wodorozpuszczalnym PVA (Nylon – PVA, PLA – PVA).
 • Czujnik materiału oparty o NFC. Ultimaker 3 Extended identyfikuje materiał który ładujesz do drukarki oraz sprawdza czy zainstalowany moduł drukowania (PrintCore) jest przeznaczony dla danego materiału. W połączeniu z intensywnie testowanymi profilami drukowania dla wszystkich możliwych kombinacji materiałów, system ten zapewnia najwyższą jakość wydruków.
 • Open filament system. Zintegrowany system łączący niezawodny sprzęt, intensywnie testowane materiały oraz stale rozwijane oprogramowanie gwarantuje uzyskanie najlepszych rezultatów i proste zarządzanie. Dzięki otwartemu systemowi filamentów, masz jednak nadal możliwość testowania i drukowania przy użyciu dowolnych filamentów innych producentów i dobranie takiego materiału który spełni Twoje specyficzne wymagania.

Wymiary drukarki bez szpuli 342 x 380 x 489 mm
Wymiary drukarki ze szpulą 342 x 505 x 688 mm
Waga 11,3 kg
Obszar roboczy 215 x 215 x 300mm
Grubość warstwy 0,4 mm: 20 – 200 mikronów
Zakres temperatury pracy dyszy 180°C – 280°C
Temperatura platformy 20°C – 100°C
Dokładność pozycjonowania XYZ 12,5 / 12,5 / 2,5 mikrona